آرپی‌ام اسپرت

دنیای موتوراسپرت

×

آرپی‌ام اسپرت، دنیای موتوراسپرت

خانه فرمول یک موتوجی پی رالی قهرمانی جهان فرمول ای ناسکار کاپ استقامت قهرمانی جهان اسپرتسکار

ناراحتی مکس ورشتپن بابت امتیازات از دست رفته در باکو

---
---
کانال تلگرام ما
@rpmsport
آرپی‌ام اسپرت -

مکس ورشتپن راننده هلندی تیم فرمول ردبول در گرندپری موناکو عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست به عنوان پیروزی دست یابد. در فرمول یک آذربایجان ۲۰۲۱ نیز تا دور ۴۶ مسابقه پیشتاز بود ولی در پایان همین دور بود که لاستیک‌ عقب سمت چپ او پنچر شد و تصادف شدیدی با دیواره‌ی کناره‌ی پیست داشت. تیم ردبول و خود ورشتپن از این اتفاق به شدت ناراحت شدند چراکه مکس ورشتپن با پیروزی در گرندپری موناکو توانسته بود صدرنشین جدول رده‌بندی رانندگان شود و این بهترین فرصت او بود تا بتواند اختلاف خود را با لوئيس همیلتون بیشتر نیز بکند. ولی با تصادف او همه‌ی امیدهای تیم ردبول ناامید شد. البته پس از این تصادف سرجیو پرز، راننده مکزیکی این تیم و هم‌تیمی مکس ورشتپن در رده‌ی نخست ایستاد ولی حداکثر امتیاز را برای تیم خود کسب کرد ولی نتوانست درد ناشی از تصادف مکس ورشتپن را بطور کامل بهبود ببخشد. اما پس از تصادف مکس وشتپن و شروع مجدد، رقبت جدی او یعنی لوئیس همیلتون این را بهترین فرصت خود می‌دید که در روزی که مکس امتیازی نمیگرفت، او امتیاز کسب کند و مجددا رده‌ی نخست جدول را به دست آورد ولی با شروع مجدد همه‌ی امیدهای همیلتون و مرسدس نیز نقش برآب شد چراکه او در شروع مجدد اشتباه کرد و در همان پیچ اول آخر شد.

البته همانطوری که تیم مرسدس به نوعی از تصادف ورشتپن خوشحال شد، تیم ردبول نیز از اشتباه و امتیاز نگرفتن لوئیس همیلتون خوشحال شد.

دو گرندپری گذشته، یعنی فرمول یک موناکو ۲۰۲۱ و آذربایجان ۲۰۲۱ در خیابان‌های شهری برگزار شد و در هردو رقابت، عملکرد تیم ردبول به مراتب از تیم مرسدس بهتر بود. ولی مکس ورشتپن از این موضوع ناراحت است که در این دو مسابقه که آنها دست بالاتر را داشتند، بیشترین استفاده نبردند و حداکثر امتیاز را کسب نکردند، چراکه با برگزاری فرمول یک در پیست‌های بعدی،او این اطمینان را میدهد که مرسدس قوی ظاهر خواهد شد.

صحبت‌های مکس ورشتپن پس از

فرمول یک

آذربایجان ۲۰۲۱ :

من هنوز هم از اتفاق پیش‌آمده ناراحت هستم زیرا ما میتوانستیم در جدول قهرمانی، امتیاز فاصله‌ی خود را بیشتر کنیم.

این مسابقه واقعا برای من بدشانسی تمام بود، البته از اشتباه لوئیس کمی شانس آوردم ولی این چیزی نبود که من میخواستم. ما میتوانستیم یک پیروزی راحت داشته باشیم. بنظر میرسید که در مسابقاتی که در شهر برگزار میشود، در مقایسه با تیم مرسدس، ما برتری نسبی داشتیم و این خوب بود.

به همین دلیل بود که میخوستم اختلاف بیشتری با آنها ایجاد کنم، زیرا میدانم هنگامی که به پیست‌های عادی برگردیم، رقابت با آنها و شکست دادن آنها بسیار سخت‌تر خواهد شد.

هنگامی که از مکس ورشتپن پرسیده شد که هنگامی که پیشتاز بود، کنترل مسابقه برایش سخت بود، پاسخ داد :

به هیچ عنوان!

در ابتدای مسابقه سرعت خود را با اتفاقاتی که در پشت سرم میافتاد تغییر میدادم ولی در ادامه و پیش از حضور خودروی ایمنی (سیفتی کار) تقریبا ۰.۳ تا ۰.۴ ثانیه از بقیه سریعتر بودم بدون اینکه فشاری به لاستیک‌های بیاورم، بنابراین من کاملا راحت بودم.

بعد از سیفتی کار نیز من فاصله‌ی ۴ ثانیه‌ای را ایجاد کردم و نسبتا آسوده‌خاطر بودم. در واقع بدون هیچگونه پذیرش ریسکی، مسابقه‌ را به پایان میرساندم

دوباره میگویم که ازدست دادن ۲۵ امتیاز کاملا ناراحت‌کننده بود چنین اتفاقی همیشه رخ نمی‌دهد و با برگزاری مسابقات آینده در پیست‌های عادی، رقابت و جنگ سختی با مرسدس‌ها خواهیم داشت.

برچسب‌های این خبر :

مکس ورشتپنردبولآذربایجان
اخبار مشابه
نتیجه فرمول یک فرانسه ۲۰۲۲ - پیروزی مکس ورشتپن
۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۴۵ فرمول یک
پیشرفت مرسدس و شگفت‌زدگی ردبول
۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۲۹ فرمول یک
فرمول یک ترکیه ۲۰۲۱ - پیروزی بوتاس و سکوی ردبول
۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۸:۵۴ فرمول یک
فرمول یک هلند ۲۰۲۱ - پیروزی مکس ورشتپن
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۸ فرمول یک
ویدئوهای مشابه
خلاصه فرمول یک آذربایجان ۲۰۲۱
۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۱۶ فرمول یک
خلاصه تعیین خط فرمول یک آذربایجان ۲۰۲۱
فرمول یک
خلاصه فرمول یک موناکو ۲۰۲۱
فرمول یک
خلاصه فرمول یک امیلیا رومانیا (ایمولا) ۲۰۲۱
فرمول یک
تمام مطالب منتشر شده، برای سایت آرپی‌ام اسپرت میباشد و هرگونه انتشار بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد