آرپی‌ام اسپرت

دنیای موتوراسپرت

×

آرپی‌ام اسپرت، دنیای موتوراسپرت

خانه فرمول یک موتوجی پی رالی قهرمانی جهان فرمول ای ناسکار کاپ استقامت قهرمانی جهان اسپرتسکار

اخراج ماوریک وینیالز از تیم موتوجی پی یاماها

---
---
کانال تلگرام ما
@rpmsport
آرپی‌ام اسپرت -

ماوریک وینیالز، موتورسوار اسپانیایی تیم موتوجی پی یاماها امسال فراز و نشیب‌های بسیار زیادی را با تیم خود تجربه کرد و امروز به تازگی خبر اخراج او از تیم یاماها در سرتیتر خبرهای قرار گرفت.

او تا سال ۲۰۲۲ با تیم یاماها قرارداد داشت ولی در موتوجی پی آسن که امسال برگزار شد، دوطرف تصمیمی گرفتند که قرارداد وینیالز با پایان این فصل از مسابقات یعنی سال ۲۰۲۱ تمام شود. در گرندپری استیریا ۲۰۲۱ نیز تیم یاماها متوجه شد که ماوریک وینیالز در دورهای پایانی مسابقه گاز خلاص میدهد و تصمیمی دارد که موتور را منفجر کند، به همین دلیل این تیم تصمیم گرفت تا به وینیالز اجازه شرکت در موتوجی پی اتریش ۲۰۲۱ را ندهد. پس از برگزاری موتوجی پی اتریش ۲۰۲۱، وینیالز بطور رسمی در مقابل رسانه‌ها از تیم یاماها عذرخواهی کرد و گفت که این کار تنها به دلیل خستگی و ناامید شدن او بوده.

با اینکه همه فکر میکردند اکنون که وینیالز عذرخواهی کرده تقریبا همه‌چیز تمام شده ولی امروز خبر اخراج او منتشر شد و بدین ترتیب ماوریک وینیالز در ادامه‌ی این فصل برای تیم یاماها مسباقه نخواهد داد و یاماها میتواند موتورسوار دیگری را برای ادامه‌ی فصل جایگزین او کند.

لین جارویس، مدیر تیم

موتوجی پی

یاماها درمورد این خبر گفت :

متاسفانه گرندپری استیریا ۲۰۲۱ به خوبی پیش نرفت و ما پس از بررسی‌ها بطور متقابل تصمیم گرفتم شاید بهتر باشد زودتر به این همکاری خاتمه دهیم.

این جدایی زودتر از پایان قرارداد باعث میشود که موتورسوار بطور آزادانه به دنبال اهداف و آینده‌ی خود برود و این اجازه را به تیم میدهد که برروی مسابقات پیش رو تمرکز کند و جایگزینی برای ماوریک وینیالز پیدا کند.

من میخوهم همینجا بطور صمیمانه از ماوریک وینیالز بابت تمام لحظات تشکر کنم.

تیم یاماها به خوبی قدردان ماوریک وینیلاز بابت ایجاد خاطرات خوش در طی این ۴.۵ سال همکاری است که نتیجه‌ی آن ۸ پیروزی و ۲۴ سکو است.

ما آرزوی بهترین‌ها را برای آینده ماوریک داریم.

از سال ۲۰۱۹ و جدایی یوهان زارکو از تیم کی‌تی‌ام، این اولین باری است که همکاری موتورسوار و تیم زودتر از به پایان رسیدن قرارداد، خاتمه میابد.

تا هنگامی که موتورسوار جدید تیم یاماها برای ادامه‌ی فصل مشخص شود، کال کراچلو، موتورسوار تست این تیم در گرندپری انگلستان ۲۰۲۱ (مسابقه بعدی) برای این تیم موتورسواری خواهد کرد و جیک دیکسون، موتورسوار موتو۲ نیز بجای فرانکو موربیدلی، موتورسوار مصدوم تیم پتروناس یاماها برای اولین با موتور موتوجی پی در مسابقه شرکت خواهد کرد.

برچسب‌های این خبر :

یاماهاماوریک وینیالزلین جارویس
اخبار مشابه
نتیجه موتوجی پی بریتانیا ۲۰۲۲ - پیروزی فرانچسکو بگنایا
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۵۴ موتوجی پی
آندریا داویتسیوزو برای فصل ۲۰۲۳ در موتوجی پی نخواهد بود
۲۴ تیر ۱۴۰۱ ۱۸:۲۵ موتوجی پی
موتوجی‌پی کاتالونیا ۲۰۲۲ - پیروزی بی دردسر کوارتارارو
۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۲۷ موتوجی پی
غیبت ماوریک وینیالز در موتوجی پی آمریکا ۲۰۲۱ به دلیل تصادف و مرگ پسرعموی خود
۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۲۸ موتوجی پی
ویدئوهای مشابه
بهترین لحظات ولنتینو روسی در تیم یاماها
موتوجی پی
تصادف ماوریک وینیالز در مسابقه دوم موتوجی پی اتریش ۲۰۲۰
موتوجی پی
تمام مطالب منتشر شده، برای سایت آرپی‌ام اسپرت میباشد و هرگونه انتشار بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد