آرپی‌ام اسپرت

دنیای موتوراسپرت

×

آرپی‌ام اسپرت، دنیای موتوراسپرت

خانه فرمول یک موتوجی پی رالی قهرمانی جهان فرمول ای ناسکار کاپ استقامت قهرمانی جهان اسپرتسکار

فرمول یک روسیه ۲۰۲۱ - صدمین پیروزی لوئیس همیلتون

۲۲:۱۳
۴ مهر ۱۴۰۰
کانال تلگرام ما
@rpmsport
آرپی‌ام اسپرت -

فرمول یک روسیه ۲۰۲۱ در حالی با پیروزی لوئیس همیلتون به پایان رسید که این راننده بریتانیایی تیم مرسدس، صدمین پیروزی خود را در مسابقات فرمول یک جشن گرفت. مکس ورشتپن از تیم ردبول که مسابقه را از رده‌ی آخر آغاز کرده بود توانست در پایان خودش را به رده‌ی دوم برساند و کارلوس ساینز هم از تیم فراری سوم شد تا این راننده اسپانیایی تیم فراری اولین سکوی خود را با این تیم ایتالیایی کسب کند.

لندو نوریس، راننده بریتانیایی تیم مکلارن با داشتن پول پوزیشن، مسابقه را از رده‌ی نخست آغاز کرد و تا دورهای پایانی مسابقه نیز توانست برتری خود نسبت به سایر رانندگان حفظ کند ولی هنگامی که تنها چند دور تا پایان باقی مانده بود، او اشتباه کرد و خودروی او به دلیل بارش باران و لغزنده بودن پیست، به بیرون لیز خود. نوریس توانست از برخورد خودرو با محافظ‌های کنار پیست جلوگیری کند ولی همین اشتباه کافی بود که لوئیس همیلتون رده‌ی نخست را کسب کند.

بارش باران در پیست سوچی تقریبا هنگامی که تنها ۶ دور تا پایان مانده بود آغاز شد و شرایط را برای رانندگان و تیم‌ها سخت‌تر و سخت‌تر کرد.

البته لندو نوریس توانست سریعترین دور مسابقه را به نام خود ثبت کند و ۱ امتیاز این عنوان را کسب کند ولی در پایان او نتوانست جایگاه بهتر از هفتمی پیداکند.

هردو راننده‌ی تیم استون مارتین یعنی لانس استرول و سباستین فتل به ترتیب رده‌های یازدهم و دوازدهم را بدست آوردند و از کسب امتیاز بازماندند. البته لانس استرول به دلیل اینجاد برخورد بین خود و پیر گسلی، ۱۰ ثانیه جریمه شد.

پس از برگزاری این مسابقه، لوئیس همیلتون با ۲۴۶.۵ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی رانندگان ایستاد. مکس ورشتپن نیز با ۲۴۴.۵ امتیاز و تنها با ۲ امتیاز کمتر در رده‌ی دوم این جدول است و نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌ی همیلتون برای کسب عنوان قهرمانی رقابت‌های فرمول یک در سال ۲۰۲۱ است.

نتایج کامل

فرمول یک

روسیه ( سوچی ) ۲۰۲۱ :

فرمول

برچسب‌های این خبر :

روسیهمرسدسباران
اخبار مشابه
موتوجی پی اندونزی ۲۰۲۲ - پیروزی میگل اولیویرا
۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ۱۷:۰۲ موتوجی پی
پیشرفت مرسدس و شگفت‌زدگی ردبول
۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۲۹ فرمول یک
مسابقه دوم ناسکار کاپ تالادگا ۲۰۲۱ - پیروزی بابا والاس
۱۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۲ ناسکار
تعیین خط فرمول یک روسیه ۲۰۲۱ - اولین پول پوزیشن لندو نوریس
۳ مهر ۱۴۰۰ ۲۲:۱۳ فرمول یک
ویدئوهای مشابه
خلاصه فرمول یک ترکیه ۲۰۲۱
۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۱۷ فرمول یک
خلاصه مسابقه دوم ناسکار کاپ تالادگا ۲۰۲۱
۱۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۴ ناسکار
خلاصه فرمول یک روسیه ۲۰۲۱
۴ مهر ۱۴۰۰ ۲۳:۱۶ فرمول یک
خلاصه تعیین خط فرمول یک روسیه ۲۰۲۱
۳ مهر ۱۴۰۰ ۲۳:۴۰ فرمول یک
تمام مطالب منتشر شده، برای سایت آرپی‌ام اسپرت میباشد و هرگونه انتشار بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد