آرپی‌ام اسپرت

دنیای موتوراسپرت

×

آرپی‌ام اسپرت، دنیای موتوراسپرت

خانه فرمول یک موتوجی پی رالی قهرمانی جهان فرمول ای ناسکار کاپ استقامت قهرمانی جهان اسپرتسکار

نتیجه موتوجی پی آراگون ۲۰۲۲ - پیروزی انیا باستیانینی

۱۷:۲۹
۲۷ شهریور ۱۴۰۱
کانال تلگرام ما
@rpmsport
آرپی‌ام اسپرت -

موتوجی پی آراگون اسپانیا ۲۰۲۲ درحالی برگزار شد که فرانچسکو بگنایا به دنبال کسب پنجمین پیروزی پیاپی خود در این مسابقات بود تا فاصله‌ی خود را با پیشتاز جدول امتیازات یعنی فابیو کوارتارارو کمتر کند. کوارتارارو نیز در تلاش بود تا تمام قدرت خود را به کار بگیرد بیشترین امتیاز این مسابقه را کسب کند. مارک مارکز هم آمده بود تا پس از مدت‌ها دوری از مسابقات، وضعیت جسمانی و توانایی‌های خود را در شرایط سنگین مسابقه به چالش بکشد.

در همان دور اول مسابقه مارک مارکز که استارت فوق‌العاده‌ای داشت کنترل عقب موتور خود را از دست داد و برای بهتر شدن تعادل خود، مجبور شد تا کمی از سرعت خود کم کند ولی فابیو کوارتارارو که تنها چند صدم ثانیه با این اختلاف داشت و پشت سر او بود از این ماجرا با خبر نبود و پس از برخورد به موتور مارک مارکز، تصادف شدیدی داشت و ضربه‌ی سنگینی به او وارد شد و از مسابقه خارج شد. خوشبختانه وضعیت او مساعد است.

در ادامه مارکز برخوردی نیز با موتورسوار ژاپنی تیم ال‌سی‌آر هوندا یعنی تاکاکی ناکاگامی داشت و او را نیز از مسابقه خارج کرد. پس از این دو برخورد، مارکز به دلیل صدماتی که به موتور وارد شده بود پیت لین و گاراژ خود بازگشت. او در ادامه توضیح داد که هنگام تنظیم ارتفاع موتور خود، موتور به چپ رانده شده و باعث شد تا با ناکاگامی برخورد کند. او سپس برای عذر خواهی به گاراژ تیم ال‌سی‌آر نیز رفت.

این موضوع بهترین اتفاقی بود که میتوانست برای فرانچسکو بگنایا بیافتد زیرا در روزی که کوارتارارو امتیازی کسب نمیکند، او میتوانست حداکثر امتیاز این مسابقه را کسب کند ولی در این راه باید با هم‌تیمی سال آینده‌ی خود یعنی انیا باستیانینی می‌جنگید. در ادامه مسابقه شاهد جدال نفس‌گیر این دو موتورسوار ایتالیایی بودیم که در پیچ شماره ۷ از دور پایانی مسابقه انیا باستیانینی توانست از بگنایا سبقت بگیرد و در نهایت تنها با اختلاف ۴ صدم ثانیه پیروز مسابقه شود.

الکس اسپارگارو نیز توانست در پایان مسابقه رده‌ی سوم را کسب کند در روز ناکامی کوارتارارو، او نیز نهایت استفاده را برده باشد.

نتیجه کامل موتوجی پی آراگون اسپانیا ۲۰۲۲ :

موتوجی

برچسب‌های این خبر :

آراگونانیا باستیانینیفرانچسکو بگنایا
اخبار مشابه
نتیجه موتوجی پی والنسیا ۲۰۲۲ - پیروزی الکس رینز و قهرمانی جهان بگنایا
۱۶ آبان ۱۴۰۱ ۱۸:۱۸ موتوجی پی
نتیجه تعیین خط موتوجی پی آراگون ۲۰۲۲ - پول پوزیشن فرانچسکو بگنایا
۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ۱۷:۵۸ موتوجی پی
نتیجه تمرینات موتوجی پی آراگون ۲۰۲۲ و بازگشت مارک مارکز
۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ۱۷:۵۹ موتوجی پی
نتیجه موتوجی پی سن مارینیو ۲۰۲۲ - پیروزی فرانچسکو بگنایا
۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ۱۹:۴۶ موتوجی پی
ویدئوهای مشابه
لحظات پایانی موتوجی‌پی آراگون ۲۰۲۰
موتوجی پی
لحظات برتر تعیین خط موتوجی‌پی آراگون ۲۰۲۰
موتوجی پی
لحظات برتر فرانچسکو بگنایا در مسابقات موتوجی‌پی
موتوجی پی
تمام مطالب منتشر شده، برای سایت آرپی‌ام اسپرت میباشد و هرگونه انتشار بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد