آرپی‌ام اسپرت

دنیای موتوراسپرت

×

آرپی‌ام اسپرت، دنیای موتوراسپرت

خانه فرمول یک موتوجی پی رالی قهرمانی جهان فرمول ای ناسکار کاپ استقامت قهرمانی جهان اسپرتسکار

بی ام و علاقه‌ای به حضور در مسابقات فرمول یک ندارد

۱۰:۵۱
۵ مهر ۱۴۰۱
کانال تلگرام ما
@rpmsport
آرپی‌ام اسپرت -

پس از اعلام تغییر قوانین موتور خودروهای فرمول یک برای سال ۲۰۲۶، نظر برخی از خودروسازهای مطرح جهانی برای حضور در این مسابقات جلب شد. برای مثال آئودی و پورشه از این دسته شرکت‌ها بودند که نظر مثبت خود را برای حضور در مسابقات فرمول یک سال ۲۰۲۶ اعلام کردند.

درصورت حضور این دو خودروساز آلمانی در بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی جهان، میتوان گفت جای خالی بی‌ام‌و دیگر خودروساز این کشور به چشم خواهد آمد.

البته بی‌ام‌و درطول سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ تجربه حضور در مسابقات فرمول یک با تیم‌های ویلیامز و سائوبر را داشته و در این موضوع بی‌تجربه یا کم‌تجربه نیست.

اما هنگامی که خبرنگاران از این خودروساز آلمانی درمورد حضور در مسابقات فرمول یک پرسیدند، اعلام داشتند که در حال حاضر هیچگونه علاقه‌ای به حضور مجدد در فرمول یک را ندارند.

بخشی از صحبت‌های آندریاس راس، مدیر موتوراسپرت بی‌ام‌و، با خبرنگاران :

عدم حضور در مسابقات فرمول یک برای ما هیچگاه به عنوان مشکل تلقی نمیشد چراکه در حال حاضر هیچگونه علاقه‌ای برای حضور در این مسابقات نداریم.

بیایید واقع‌بین باشیم. حضور در مسابقات فرمول یک، یک سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ است و برای اینکه این سرمایه مجددا بازگردد و تبدیل به سود شود، باید به مدت زیادی در این مسابقات، موفقیت کسب شود.

ما از پروژه‌های خود در سایر رشته‌های اتومبیلرانی راضی هستیم.

ما همیشه علاقه خود را به فرآیند الکتریکی شدن خودروها نشان داده‌ایم و حضور ما در مسابقات ایمزا سال ۲۰۲۳ در کلاس LMDH به طور کامل نشان دهنده‌ی این موضوع است.

درحال حاضر پروژه اصلی تیم موتوراسپرت بی‌ام‌و، خودروی کلاس LMDH است که برای سال آینده قرار است در مسابقات ایمزا شرکت کند و برای سال ۲۰۲۴ نیز این تیم آلمانی برنامه‌ریزی کرده تا بتواند در مسباقات استقامت قهرمانی جهان و نهایتا در مسابقه تاریخی ۲۴ ساعته لمانز شرکت کند.

برچسب‌های این خبر :

بی ام وآندریاس راسآئودی
اخبار مشابه
پورشه برخلاف بی‌ام‌و و آئودی در فرمول ای ماندنی شد
فرمول ای
جیک دنیس برای فصل آینده به تیم فرمول ای بی‌ام‌و پیوست
فرمول ای
فیلیپ انج، علاقه‌مند به شرکت در مسابقات فرمول ای
فرمول ای
ویدئوهای مشابه
نمایی متفاوت از خودروهای پورشه، آئودی، مرسدس، لامبورگینی و... در مسابقات GT
اسپرتسکار
تمام مطالب منتشر شده، برای سایت آرپی‌ام اسپرت میباشد و هرگونه انتشار بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد